Seznam produktů značky Hoover

Ode dne, kdy byl vynalezen první vysavač, až po dnešní výrobky, bylo vždy prioritou společnosti Hoover číslo jedna zajišťovat lidem pohodu – nabízet vysoce výkonné a spolehlivé domácí spotřebiče.

Krabice, ventilátor, hedvábný povlak na polštář a násada na koště - tak se zrodil první vysavač v historii. Na myšlenku, která proměnila tyto jednoduché prvky na jednu z nejrevolučnějších technologií minulého století, přišel James Spangler, noční hlídač v části New Berlin v Ohiu a astmatik, kterého už nebavilo dýchat prach, který se vířil na jeho pracovišti. James si patentoval svůj vynález a snil o tom, že jej dostane do každé americké domácnosti. Potřeboval někoho, kdo by věřil jeho projektu a měl dostatečné zkušenosti a prostředky na jeho realizaci.

Rozhodl se poslat svůj první základní vysavač své sestřenici, Susan Hoover. Tento krok mu vydělal jmění. Susan ho několik dní zkoušela ve své domácnosti a stala se jeho nadšenou podporovatelkou. Ukázala jej manželovi, Williamu Hooverovi, majiteli malého podniku zpracujícího a prodávajícího kožené doplňky ve čtvrti New Berlin. Díky rokům stráveným mezi zákazníky měl dobrý přehled o trhu. Jakožto prozíravý podnikatel okamžitě vycítil obrovský potenciál této futuristické „tyče“ Koupil patent a zahájil výrobu, tak vznikla společnost s názvem The Hoover Company. Psal se rok 1908.

Počet produktů: 9

Zobrazení 1-9 z 9 položek